Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Medelpad Classic Ski
2009-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Benny Nordlander
Tynderö IK
1:09:55.419400
69.0p
2
Axel Lindh
Bondsjöhöjdens IK
1:11:26.428500
+1:31.9000
67.6p
3
Henrik Forsberg
Ljustorps IF
1:14:22.446100
+4:27.26600
64.9p
4
Bo Eliasson
Liv
1:14:26.446500
+4:31.27000
64.8p
5
Jan Olov Sjödin
IF Strategen
1:14:27.446600
+4:32.27100
64.8p
6
Mats Arnberg
Metso Paper FK
1:18:31.471000
+8:36.51500
61.5p
7
Sven-Erik Sundin
Metso Paper FK
1:18:43.472200
+8:48.52700
61.3p
8
Sten-Åke Vedin
Selånger SOK
1:19:29.476800
+9:34.57300
60.7p
9
Oskar Berglund
Ericsson IK
1:20:49.484800
+10:54.65300
59.7p
10
Mats Berggren
Sundsvalls SLK
1:23:25.500400
+13:30.80900
57.9p
11
Nicolas Hjelmroth
Danmark
1:23:44.502300
+13:49.82800
57.6p
12
Tommy Hassel
Tynderö IK
1:24:08.504700
+14:13.85200
57.4p
13
Christer Johnsson
Liv
1:29:46.538500
+19:51.119000
53.8p
14
Ulf Nordström
Nobel Aktiv IF
1:31:45.550400
+21:50.130900
52.6p
15
Roland Edström
Timrå SOK
1:32:46.556500
+22:51.137000
52.0p
16
Pär Åhlander
Hemsö IF
1:33:13.559200
+23:18.139700
51.8p
17
Nils-Erik Edström
Liv
1:33:40.561900
+23:45.142400
51.5p
18
Robert Mohri
Sdc IF
1:35:52.575100
+25:57.155600
50.3p
19
Eje Marklund
Liv
1:38:02.588100
+28:07.168600
49.2p
20
Pontus Södermark
Timrå Golfklubb
1:39:11.595000
+29:16.175500
48.7p
21
Joakim Ytterbom
Kovlands IF
1:39:36.597500
+29:41.178000
48.5p
22
Kennet Nordstrand
Alnö SK
1:40:39.603800
+30:44.184300
47.9p
23
Patrik Sundqvist
Liv
1:42:51.617000
+32:56.197500
46.9p
24
Joakim Andersson
Bergeforsens SK
1:43:27.620600
+33:32.201100
46.7p
25
Krister Gröning
Aiab Energy AB
1:44:24.626300
+34:29.206800
46.2p
26
Hans Wiklander
Lucksta IF
1:45:03.630200
+35:08.210700
45.9p
27
Jan Jäderling
Njurunda SK
1:47:23.644200
+37:28.224700
44.9p
28
Sten Olof Åberg
Liv
1:47:37.645600
+37:42.226100
44.8p
29
Andreas Dahlin
Kovlands IF
1:48:44.652300
+38:49.232800
44.4p
30
Göran Månsson
Johanneshov IF
1:49:13.655200
+39:18.235700
44.2p
31
Fredrik Dahlin
Kovlands IF
1:49:35.657400
+39:40.237900
44.0p
32
Victor Dowermyr
Ljustorps IF
1:51:47.670600
+41:52.251100
43.2p
33
Lars Nylander
Necon
1:54:55.689400
+45:00.269900
42.0p
34
Per Rautila
Bergeforsens SK
1:57:22.704100
+47:27.284600
41.1p
35
Kjell-Ola Berg
Sundsvalls SLK
2:00:50.724900
+50:55.305400
39.9p