Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Östersundsspelen
2011-12-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Östersunds SK
Plats: Östersund
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sara Wadman
IFK Mora SK
13:40.81950
2
Olivia Persson
Storumans IK
13:48.82700
3
Mathilda Ruus
Årjängs IF
14:02.84190
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
11:37.69640
2
Svein Berg Fines
Norway
11:48.70780
3
Jonas Austad
Norway
11:52.71100
D 13
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
7:53.47200
2
Sofia I Eriksson
Stora Tuna IK SK
7:53.47270
3
Carolina Yngvesson
Rembo IK
8:07.48610
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
6:46.40570
2
Alicia Persson
Stockviks SF
6:52.41100
3
Jonna Marsch
Näsvikens IK
7:33.45260
H 13
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oskar Olsson
Funäsdalens IF
7:40.45990
2
Måns Olsson
Mörsils IF
7:58.47790
3
Andreas Hjelm
Östersunds SK
8:01.48040
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Adam Persson
Eksjö SOK
6:15.37410
2
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
6:37.39640
3
Arvid Jonsson
Duveds IF
6:50.40980
D 11
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Bente Skåle
Östersunds SK
4:31.27030
2
Elin Andersson
Östersunds SK
4:37.27630
3
Ida Andersson
Östersunds SK
4:42.28160
D 12
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Vilde Austad
Norway
3:46.22550
2
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
3:53.23200
3
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
3:53.23230
H 11
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Hennings
Östersunds SK
4:13.25250
2
Joakim Johansson
Kramfors Alliansen
4:15.25440
3
Samuel Saur
Åsarna IK
4:30.26980
H 12
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jesper Persson
Åsarna IK
3:42.22180
2
Albin Stark
Stockviks SF
3:52.23150
3
William Selander
Spikbodarnas IK
4:07.24620
D 9
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elvira Hermansson
Spikbodarnas IK
4:32.27190
2
Sofia Redman
Östersunds SK
5:03.30260
3
Tea Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
5:36.33530
D 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ellen Sjölund
Spikbodarnas IK
3:32.21150
2
Ylva Olsson
Mörsils IF
3:42.22190
3
Caroline Hellström
Spikbodarnas IK
3:44.22300
H 9
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
3:19.19850
2
Albin Gezelius
IFK Mora SK
3:20.19920
3
Hans Stierna
Utrikes SK
3:39.21840
H 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gustav Pålsson
Utrikes SK
3:00.17940
2
Joel Johansson
Kramfors Alliansen
3:31.21010
3
Erik Näslund
Spikbodarnas IK
3:37.21650
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Lilla Östersundsspelen 2019
Lilla Östersundsspelen 2017
Lilla Östersundsspelen 2016
Lilla Östersundsspelen 2015
Lilla Östersundsspelen 2014
Lilla Östersundsspelen 2013
Lilla Östersundsspelen 2011
Lilla Östersundsspelen 2011
Lilla Östersundsspelen 2010
Lilla Östersundsspelen 2010
Lilla Östersundsspelen 2009
Tävlingar i närheten
Scandic Cup Fristil 2011
Scandic Cup Distans 2011
Scandic Cup Sprint 2011
Sportbladet Ski-Cross 2011
Krokomsturen 2011
Haldo Hanssons Minne 2011
USM Sprint 2011
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan