Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Fristil
2011-12-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Daniel Svensson
IFK Mora SK
22:44.136390
86.6p
2
Viktor Brännmark
Bodens SK
23:04.138360
+19.1870
85.3p
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
23:06.138540
+21.2050
85.1p
4
Carl Quicklund
Östersunds SK
23:16.139570
+31.3080
84.5p
5
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
23:17.139630
+32.3140
84.4p
6
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
23:22.140140
+37.3650
84.1p
7
Martin Mikkelsen
Medkila Skiclub
23:25.140420
+40.3930
83.9p
8
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
23:26.140540
+41.4050
83.9p
9
Arvid Forss
Åsarna IK
23:32.141160
+47.4670
83.5p
10
Mathias Jonasson
Östersunds SK
23:33.141270
+48.4780
83.4p
10
Paal Troean Aune
Steinkjer Skl
23:33.141270
+48.4780
83.4p
12
Jack Impola
Malungs IF
23:52.143190
+1:08.6700
82.2p
13
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
23:53.143250
+1:08.6760
82.2p
14
Niklas Niska
Pajala IF
23:53.143260
+1:08.6770
82.2p
15
Pierre Ohlson
Filipstads SF
24:01.144070
+1:16.7580
81.7p
16
Håkan Emilsson
Offerdals SK
24:02.144110
+1:17.7620
81.6p
17
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
24:03.144230
+1:18.7740
81.6p
18
Martin Bergström
Strömnäs GIF
24:06.144530
+1:21.8040
81.4p
19
David Nordström
Täfteå IK
24:17.145620
+1:32.9130
80.7p
20
Daniel Gustavsson
Biathlon Östersund IF
24:20.145980
+1:35.9490
80.5p
21
Oscar Persson
SK Bore
24:22.146140
+1:37.9650
80.4p
22
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
24:24.146370
+1:39.9880
80.3p
23
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
24:28.146760
+1:43.10270
80.1p
24
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
24:30.146940
+1:45.10450
80.0p
25
Johan Forsberg
IFK Umeå
24:34.147340
+1:49.10850
79.7p
26
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
24:36.147510
+1:51.11020
79.6p
27
Victor Agestam
Biathlon Östersund IF
24:41.148070
+1:56.11580
79.3p
28
Robert Sjöström
I21 IF
24:41.148080
+1:56.11590
79.3p
29
Harald Kempe
Tynderö IK
24:44.148300
+1:59.11810
79.2p
30
Elias Alvebro
Häggenås SK
24:45.148440
+2:00.11950
79.1p
31
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
24:51.149070
+2:06.12580
78.8p
32
Fredrik Ögren
Luleå Gjutarens IF
24:57.149630
+2:12.13140
78.4p
33
Joacim Lindstedt
Borås SK
24:57.149650
+2:12.13160
78.4p
34
Mats Iversen
Varden Il,
24:57.149690
+2:13.13200
78.4p
35
Andreas Grann
Sunne SLF
25:00.149950
+2:15.13460
78.3p
36
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
25:00.149980
+2:15.13490
78.3p
37
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
25:04.150340
+2:19.13850
78.1p
38
Anders Saetheroe
Norway
25:07.150660
+2:22.14170
77.9p
39
Olof Andersson
Häggenås SK
25:08.150720
+2:23.14230
77.8p
40
Victor Hallquist
Åsarna IK
25:09.150890
+2:25.14400
77.8p
41
Oscar Kardin
Offerdals SK
25:12.151110
+2:27.14620
77.6p
42
Gjermund Loefald
Norway
25:14.151340
+2:29.14850
77.5p
43
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
25:18.151730
+2:33.15240
77.3p
44
Anton Mattsson
SK Bore
25:28.152730
+2:43.16240
76.8p
45
Andre Larsson
Svegs IK
25:29.152880
+2:44.16390
76.7p
46
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
25:40.153940
+2:55.17450
76.1p
47
Andreas Almqvist
Ski Team Novus IF
25:44.154330
+2:59.17840
75.9p
48
Jesper Arnesson
Borås SK
25:45.154440
+3:00.17950
75.9p
49
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
25:52.155100
+3:07.18610
75.5p
50
Zeb Svedlund
Häverödals IF
25:59.155860
+3:14.19370
75.1p
51
Jakob Sundin
Nordingrå SK
26:05.156420
+3:20.19930
74.8p
52
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
26:07.156690
+3:23.20200
74.7p
53
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
26:14.157360
+3:29.20870
74.4p
54
Viktor Forsblom
Falu IK
26:16.157580
+3:31.21090
74.3p
55
Erik Stark
Nordingrå SK
26:19.157840
+3:34.21350
74.1p
56
Erik Frost
IFK Mora SK
26:20.157980
+3:35.21490
74.1p
57
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
26:22.158150
+3:37.21660
74.0p
58
Isak Landström
IFK Umeå
26:28.158760
+3:43.22270
73.7p
59
Anton Svensson
Åsarna IK
26:33.159280
+3:48.22790
73.4p
60
Albin Jonsson
Högbo GOIF
26:34.159300
+3:49.22810
73.4p
61
Viktor Hansson
Garphyttans IF
26:35.159400
+3:50.22910
73.4p
62
Erik Strindlund
Östersunds SK
26:47.160610
+4:02.24120
72.8p
63
Jimmy Seger
Boo IF
26:49.160810
+4:04.24320
72.7p
64
Johan Montén
Domnarvets GOIF
26:51.161080
+4:06.24590
72.6p
65
Simon Svanebo
Alnö SK
26:55.161420
+4:10.24930
72.4p
66
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
27:22.164120
+4:37.27630
71.1p
67
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
27:30.164930
+4:45.28440
70.8p
68
Ludvig Nordqvist
Sya SK
27:32.165180
+4:47.28690
70.7p
69
Alexander Eriksson
Täfteå IK
28:10.168930
+5:25.32440
69.0p
70
Tobias Palolampi
Tynderö IK
28:33.171250
+5:48.34760
68.0p
71
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
28:36.171570
+5:51.35080
67.9p
72
Erik Skoglund
Lucksta IF
29:43.178280
+6:58.41790
65.2p
73
Henric Öberg
Strömnäs GIF
29:50.178900
+7:05.42410
65.0p
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Persson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Norberg
Malmbergets Aif
23:59:59.8639800
-
-
John Flodin
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Persson
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Julius Källgård
Ski Team Novus IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Byström
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
-
David Sjögren
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Emil Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Peppe Femling
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Häggström
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Per Sandberg
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Julius Wermelin
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-