Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Distans
2011-12-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
28:52.173100
81.8p
2
Emma Wikén
Åsarna IK
29:53.179280
+1:01.6080
78.7p
3
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
30:14.181300
+1:22.8100
77.7p
4
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
30:20.181930
+1:28.8730
77.4p
5
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
30:30.182990
+1:38.9790
76.9p
6
Anna Simberg
Piteå Elit SK
30:31.183060
+1:39.9860
76.9p
7
Laila Kveli
Lierne IL
30:33.183280
+1:41.10080
76.8p
8
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
30:57.185640
+2:05.12440
75.7p
9
Hanna Seppas
IFK Mora SK
31:01.186030
+2:09.12830
75.5p
10
Marika Sundin
Sollefteå SK
31:02.186110
+2:10.12910
75.5p
11
Rebecka Sundin
Graninge-Alliansen
31:10.186950
+2:18.13750
75.1p
12
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
31:13.187240
+2:21.14040
75.0p
13
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
31:19.187800
+2:27.14600
74.7p
14
Elin Mohlin
Sollefteå SK
31:19.187880
+2:27.14680
74.7p
15
Jennie Jirhed
Östersunds SK
31:21.188050
+2:29.14850
74.6p
16
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
31:47.190600
+2:55.17400
73.5p
17
Heidi Raju
Estonia
31:47.190680
+2:55.17480
73.5p
18
Terese Andersson
Stockviks SF
32:00.191960
+3:08.18760
73.0p
19
Ida Indahl
Camp Södergren SC
32:18.193720
+3:26.20520
72.2p
20
Maria Nordström
Gävle SK
32:29.194830
+3:37.21630
71.8p
21
Eva Johansson
Linköpings SK
32:41.196020
+3:49.22820
71.3p
22
Sanna Hallberg
Åsarna IK
32:41.196080
+3:49.22880
71.3p
23
Frida Hallquist
Åsarna IK
32:57.197660
+4:05.24460
70.7p
24
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
33:11.199040
+4:19.25840
70.1p
25
Ingrida Ardisauskaite
Utena Ski Club
33:13.199230
+4:21.26030
70.1p
26
Lisa K Svensson
Åsarna IK
33:40.201910
+4:48.28710
69.1p
27
Lina Hultin
Garphyttans IF
33:40.201920
+4:48.28720
69.1p
28
Petra Nilsson
Åsarna IK
34:07.204600
+5:15.31400
68.1p
29
Linn Nyback
Finland
34:23.206260
+5:31.33060
67.5p
30
Kristina Kazlauskaite
SK Viesulas Anyksciai
35:42.214140
+6:50.40940
64.8p
31
Samanta Kolosovaite
Lithuania
38:06.228570
+9:14.55370
60.4p
-
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
23:59:58.8639700
-
-
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Katja Schwartz
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Emelie Stark
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-