Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia/Scandic cup
2011-03-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 18
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
50:32.303190
83.2p
2
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
50:46.304580
+13.1290
82.9p
3
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
50:58.305720
+25.2430
82.6p
4
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
51:12.307100
+39.3810
82.3p
5
Jens Burman
Åsarna IK
51:30.308990
+58.5700
81.8p
6
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
51:55.311470
+1:22.8180
81.3p
7
Pierre Ohlson
Filipstads SF
51:57.311630
+1:24.8340
81.2p
8
Erik Söderlund
SK Bore
52:42.316120
+2:09.12830
80.2p
9
Simon Åslin
Stockviks SF
52:50.316980
+2:17.13690
80.0p
10
Johan Forsberg
IFK Umeå
52:51.317090
+2:19.13800
80.0p
11
Anton Hedlund
Åshammars IK
53:20.319910
+2:47.16620
79.4p
12
Simon Öberg
Kalix SK
53:23.320270
+2:50.16980
79.3p
13
Harald Kempe
Tynderö IK
53:46.322500
+3:13.19210
78.8p
14
Håkan Emilsson
Offerdals SK
53:48.322770
+3:15.19480
78.7p
15
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
53:50.322960
+3:17.19670
78.7p
16
Adam Clareus
Offerdals SK
54:08.324710
+3:35.21420
78.3p
17
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
54:14.325310
+3:41.22020
78.2p
18
Ludvig Nordqvist
Sya SK
54:24.326340
+3:51.23050
78.0p
19
Marcus Ruus
Gillberga SK
54:29.326850
+3:56.23560
77.9p
20
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
54:32.327110
+3:59.23820
77.8p
21
Patrik Millestu
Häggenås SK
54:52.329150
+4:19.25860
77.4p
22
Nils Persson
Östersunds SK
54:57.329680
+4:24.26390
77.3p
23
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
54:59.329870
+4:26.26580
77.2p
24
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
55:00.329920
+4:27.26630
77.2p
25
Daniel Holmgren
IFK Umeå
55:31.333000
+4:58.29710
76.6p
26
Emil Svensson
Åsarna IK
55:37.333620
+5:04.30330
76.5p
27
Elias Alvebro
Häggenås SK
56:02.336100
+5:29.32810
76.0p
28
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
56:10.336920
+5:37.33630
75.8p
29
Kalle Jansson Riis
SOK Träff
56:12.337110
+5:39.33820
75.7p
30
Joakim Eriksson
Tierps IF
56:17.337610
+5:44.34320
75.6p
31
Viktor Forsblom
Falu IK
56:17.337620
+5:44.34330
75.6p
32
Mikael Edström
Strömnäs GIF
56:20.337980
+5:47.34690
75.6p
33
Jacob Engström
Kalix SK
56:39.339870
+6:06.36580
75.2p
34
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
57:46.346510
+7:13.43220
73.9p
35
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
57:46.346540
+7:13.43250
73.9p
36
Andreas Almqvist
Luleå Gjutarens IF
58:02.348130
+7:29.44840
73.6p
37
Erik Strindlund
Östersunds SK
58:17.349690
+7:45.46400
73.3p
38
Anton Åström
Bodens SK
58:18.349700
+7:45.46410
73.3p
39
Jesper Boman
Strömnäs GIF
58:33.351250
+8:00.47960
73.0p
40
Erik Öman
Hägglunds IOFK
58:51.353090
+8:19.49800
72.7p
41
Adam Nelin
Hestra IF
59:15.355400
+8:42.52110
72.3p
42
Simon Svanebo
Alnö SK
59:53.359260
+9:20.55970
71.6p
43
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
1:00:14.361350
+9:41.58060
71.2p
44
Erik Eriksson
Norsjö SK
1:01:32.369110
+10:59.65820
69.8p
45
Martin Norberg
Malmbergets Aif
1:01:41.370010
+11:08.66720
69.7p
46
Christoffer Wikström
Hägglunds IOFK
1:03:31.381070
+12:58.77780
67.9p
47
Henric Öberg
Strömnäs GIF
1:03:52.383100
+13:19.79810
67.5p
48
Andreas Hasselström
Vännäs SK
1:04:53.389210
+14:20.85920
66.6p
-
Leo Larsen
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
23:59:58.8639700
-
-
Tobias Palolampi
Tynderö IK
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Johansson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Björklund
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
48:14.289390
86.7p
2
Daniel Svensson
IFK Mora SK
48:47.292640
+32.3150
85.8p
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
49:11.295030
+56.5540
85.2p
4
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
49:57.299620
+1:42.10130
84.1p
5
Carl Quicklund
Östersunds SK
50:06.300510
+1:51.11020
83.9p
6
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
50:11.301040
+1:56.11550
83.7p
7
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
50:44.304370
+2:29.14880
82.9p
8
Viktor Brännmark
Bodens SK
50:55.305460
+2:40.15970
82.7p
9
Peppe Femling
Högbo GOIF
50:55.305480
+2:40.15990
82.7p
10
Mathias Jonasson
Östersunds SK
51:01.306030
+2:46.16540
82.5p
11
Simon Hallström
Idre SK
51:13.307270
+2:58.17780
82.2p
12
Per Sandberg
Filipstads SF
51:30.308950
+3:15.19460
81.8p
13
Martin Bergström
Strömnäs GIF
51:40.309940
+3:25.20450
81.6p
14
Oscar Persson
SK Bore
51:48.310700
+3:33.21210
81.4p
15
Niklas Niska
Pajala IF
51:48.310790
+3:34.21300
81.4p
16
Simon Sveder
Högbo GOIF
52:07.312600
+3:52.23110
81.0p
17
Jesper Nelin
Hestra IF
52:07.312670
+3:52.23180
81.0p
18
Per Lindgren
Kalix SK
52:11.313060
+3:56.23570
80.9p
19
Petter Hedman
IFK Umeå
52:19.313880
+4:04.24390
80.7p
20
Johan Häggström
Kalix SK
52:23.314230
+4:08.24740
80.6p
21
Johan Lövgren
Vännäs SK
52:25.314430
+4:10.24940
80.6p
22
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
52:51.317090
+4:37.27600
80.0p
23
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
52:52.317140
+4:37.27650
80.0p
24
David Nordström
Täfteå IK
52:54.317390
+4:40.27900
79.9p
25
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
53:07.318600
+4:52.29110
79.6p
26
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
53:41.322020
+5:26.32530
78.9p
27
Bob Impola
Malungs IF
53:59.323840
+5:44.34350
78.5p
28
Andre Larsson
Svegs IK
53:59.323880
+5:44.34390
78.5p
29
Arvid Elffors
Lucksta IF
54:02.324180
+5:47.34690
78.4p
30
Johan Montén
Domnarvets GOIF
54:08.324720
+5:53.35230
78.3p
31
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
54:45.328460
+6:30.38970
77.5p
32
Oscar Kardin
Offerdals SK
54:46.328510
+6:31.39020
77.5p
33
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
54:47.328660
+6:32.39170
77.5p
34
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
56:25.338450
+8:10.48960
75.5p
35
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
56:38.339720
+8:23.50230
75.2p
36
Anton Hammar
IFK Strömsund
56:51.341030
+8:36.51540
75.0p
37
Julius Källgård
Ski Team Novus IF
57:13.343260
+8:58.53770
74.5p
38
Tobias Ryberg
Leksands SK
57:22.344130
+9:07.54640
74.4p
39
Johan Sjödin
Lycksele IF
58:14.349360
+9:59.59870
73.4p
40
Johan Byström
Täfteå IK
58:14.349370
+9:59.59880
73.4p
41
Daniel Karlsson
Östersunds SK
59:01.354010
+10:46.64520
72.5p
42
Magnus Björk
IK Rex
1:03:10.378940
+14:55.89450
68.2p
-
Nils Ola Labba
IFK Kiruna
23:59:58.8639700
-
-
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Langman
Leksands SK
23:59:58.8639700
-
-
Arvid Forss
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Simon Persson
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Persson
Antnäs BK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Ohlsson Runnman
IK Rex
23:59:59.8639800
-
H 21
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
45:13.271240
91.7p
2
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
45:23.272290
+10.950
91.4p
3
Emil Jönsson
Årsunda IF
45:29.272830
+15.1490
91.2p
4
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
45:33.273230
+19.1890
91.1p
5
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
45:39.273800
+25.2460
91.0p
6
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
45:53.275240
+40.3900
90.5p
7
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
46:41.280030
+1:27.8690
89.2p
8
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
46:41.280080
+1:28.8740
89.2p
9
Anders Högberg
IFK Umeå
46:42.280110
+1:28.8770
89.2p
10
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
46:42.280140
+1:29.8800
89.2p
11
Anton Sjöholm
Östersunds SK
46:48.280740
+1:35.9400
89.0p
12
Anton Lindblad
Östersunds SK
46:54.281330
+1:40.9990
88.8p
13
Teodor Peterson
Åsarna IK
47:12.283100
+1:58.11760
88.4p
14
Markus Ottosson
IFK Umeå
47:20.283910
+2:06.12570
88.1p
15
Lars Nelson
Funäsdalens IF
47:20.283980
+2:07.12640
88.1p
16
Anders Svanebo
Stockviks SF
47:39.285820
+2:25.14480
87.6p
17
Tor Larsson
Storumans IK
47:41.286050
+2:28.14710
87.6p
18
Gunnar Hammarberg
Järpens SK
47:42.286120
+2:28.14780
87.5p
19
David Frisk
IFK Mora SK
47:42.286170
+2:29.14830
87.5p
20
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
47:45.286410
+2:31.15070
87.5p
21
Magnus Engström
Stockviks SF
48:08.288750
+2:55.17410
86.8p
22
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
48:14.289300
+3:00.17960
86.7p
23
Bill Impola
Malungs IF
48:18.289730
+3:04.18390
86.6p
24
David Hedlund
Piteå Elit SK
48:18.289740
+3:05.18400
86.6p
25
Anders Jonsson
Stockviks SF
48:21.290090
+3:08.18750
86.5p
26
Oscar Quicklund
Östersunds SK
48:48.292780
+3:35.21440
85.8p
27
Hampus Lindblom
Åsarna IK
48:57.293640
+3:44.22300
85.6p
28
Erik Andersson
Malungs IF
49:05.294410
+3:51.23070
85.4p
29
Jim Åhl
Bodens SK
49:12.295170
+3:59.23830
85.2p
30
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
49:12.295180
+3:59.23840
85.2p
31
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
49:31.297050
+4:18.25710
84.7p
32
Martin Liljemark
SK Bore
49:32.297100
+4:18.25760
84.7p
33
Adam Steen
Falun Borlänge SK
49:41.298040
+4:28.26700
84.5p
34
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
49:46.298560
+4:33.27220
84.3p
35
Oscar Lund
IF Hallby SOK
49:55.299480
+4:42.28140
84.1p
36
Jens Andersson
Kalix SK
49:57.299630
+4:43.28290
84.1p
37
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
49:58.299780
+4:45.28440
84.0p
38
Markus Jönsson
Tranemo IF
49:58.299780
+4:45.28440
84.0p
39
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
50:00.299980
+4:47.28640
84.0p
40
Gustav Nordström
Gävle SK
50:08.300790
+4:55.29450
83.8p
41
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
50:09.300810
+4:55.29470
83.8p
42
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
50:22.302160
+5:09.30820
83.5p
43
Adam Johansson
IFK Mora SK
50:40.303900
+5:26.32560
83.0p
44
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
50:40.303980
+5:27.32640
83.0p
45
Erik Wickström
Ulricehamns IF
51:00.305970
+5:47.34630
82.5p
46
Marcus Svelander
Åsarna IK
52:07.312640
+6:54.41300
81.0p
47
Anton Södergren
Skellefteå SK
52:23.314280
+7:10.42940
80.6p
48
Emil Ekman
Ulricehamns IF
52:30.314960
+7:17.43620
80.5p
49
Emil Lagergren
Tynderö IK
52:33.315230
+7:19.43890
80.4p
50
Patrik Tallbom
Östersunds SK
52:52.317140
+7:39.45800
80.0p
51
Tom Impola
Malungs IF
52:55.317450
+7:42.46110
79.9p
52
Ian Wilkinsson
Östersunds SK
53:13.319220
+7:59.47880
79.5p
53
Max Själin
Storumans IK
53:26.320580
+8:13.49240
79.2p
54
Rasmus Blom
Högsäters GF
53:51.323050
+8:38.51710
78.7p
55
Erik Johansson
Tranemo IF
54:01.324060
+8:48.52720
78.5p
56
Carl Olander
OK Landehof
54:13.325230
+8:59.53890
78.2p
57
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
54:42.328120
+9:28.56780
77.6p
58
Christian Olsson
Tranemo IF
55:16.331520
+10:02.60180
76.9p
-
Lars Suther
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Engström
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Robin Norum
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Markus Leijon
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Jens Hulgaard
Danmark
23:59:59.8639800
-
D 18
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Stina Nilsson
Malungs IF
37:09.222870
73.4p
2
Jonna Sundling
IFK Umeå
37:09.222890
+0
73.4p
3
Julia Svan
Vansbro AIK SK
37:10.222920
+0
73.4p
4
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
37:15.223480
+6.510
73.2p
5
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
37:35.225460
+25.2490
72.6p
6
Maja Falk
Ulricehamns IF
37:35.225470
+26.2500
72.6p
7
Emma Gustafson
Offerdals SK
38:20.229980
+1:11.7010
71.2p
8
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
39:12.235120
+2:02.12150
69.6p
9
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
39:13.235240
+2:03.12270
69.6p
10
Lina Kardin
Offerdals SK
39:24.236310
+2:14.13340
69.3p
11
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
39:34.237310
+2:24.14340
69.0p
12
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
40:12.241110
+3:02.18140
67.9p
13
Isabelle Persson
Stockviks SF
40:21.242030
+3:11.19060
67.6p
14
Evelina Larsson
Sundbybergs IK
40:41.244080
+3:32.21110
67.1p
15
Frida Hedman
Skellefteå SK
40:45.244430
+3:35.21460
67.0p
16
Madeleine Bohlin
Svegs IK
40:46.244530
+3:36.21560
66.9p
17
Sara Hallquist
Åsarna IK
40:46.244540
+3:36.21570
66.9p
18
Anna Dyvik
Leksands SK
41:11.247060
+4:01.24090
66.3p
19
Helena Lundkvist
Kalix SK
41:44.250320
+4:34.27350
65.4p
20
Linn Högman
Malmbergets Aif
41:45.250490
+4:36.27520
65.4p
21
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
41:47.250690
+4:38.27720
65.3p
22
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
42:11.253060
+5:01.30090
64.7p
23
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
42:22.254170
+5:13.31200
64.4p
24
Matilda Andersson
Häggenås SK
42:32.255110
+5:22.32140
64.2p
25
Julia Dahl
Sya SK
42:34.255330
+5:24.32360
64.1p
26
Evelina Wickbom
Sävast Ski Team IF
42:48.256720
+5:38.33750
63.8p
27
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
44:02.264120
+6:52.41150
62.0p
28
Elsa Eriksson
Sya SK
44:15.265420
+7:05.42450
61.7p
29
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
44:17.265650
+7:07.42680
61.6p
30
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
45:08.270790
+7:59.47820
60.5p
31
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
45:09.270800
+7:59.47830
60.5p
32
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
46:24.278370
+9:15.55400
58.8p
33
Julia Källberg
Tynderö IK
53:43.322220
+16:33.99250
50.9p
-
Katarina Olsson
Fränsta IK
23:59:59.8639800
-
-
Josefine Spett
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
D 20
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
37:02.222120
73.7p
2
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
37:04.222380
+2.160
73.6p
3
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
37:20.223940
+18.1720
73.1p
4
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
37:27.224680
+25.2460
72.8p
5
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
37:34.225350
+32.3130
72.6p
6
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
37:35.225470
+33.3250
72.6p
7
Marika Sundin
Delsbo IF
37:38.225740
+36.3520
72.5p
8
Lisa Dahl
Offerdals SK
37:39.225820
+37.3600
72.5p
9
Maria Nordström
Gävle SK
37:45.226480
+43.4260
72.3p
10
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
38:28.230780
+1:26.8560
70.9p
11
Maria Sundström
Strömnäs GIF
38:53.233270
+1:51.11050
70.2p
12
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
38:54.233300
+1:51.11080
70.2p
13
Julia Jansson
Månkarbo IF
39:24.236300
+2:21.14080
69.3p
14
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
39:37.237660
+2:35.15440
68.9p
15
Rebecka Forsberg
Malungs IF
39:47.238660
+2:45.16440
68.6p
16
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
39:48.238730
+2:46.16510
68.6p
17
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
40:12.241120
+3:10.18900
67.9p
18
Malin Nilsson
Malungs IF
40:13.241210
+3:10.18990
67.9p
19
Evelina Bångman
Offerdals SK
40:22.242180
+3:20.19960
67.6p
20
Cajsa Grape
IFK Mora SK
41:10.246960
+4:08.24740
66.3p
21
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
41:18.247740
+4:16.25520
66.1p
22
Maria Bois
Malungs IF
41:29.248800
+4:26.26580
65.8p
23
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
42:00.251920
+4:58.29700
65.0p
24
Malin Fredriksson
Lycksele IF
43:05.258440
+6:03.36220
63.4p
25
Caroline Blombacke
Gellivare Skidallians IK
43:06.258550
+6:04.36330
63.3p
26
Moa Strömquist
Östersunds SK
43:20.259900
+6:17.37680
63.0p
27
Jenny Landström
Malungs IF
43:49.262800
+6:46.40580
62.3p
28
Olivia Lundström
Stockviks SF
44:29.266810
+7:26.44590
61.4p
-
Louise Persson
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Caroline Lundgren
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Wennebjörk
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
23:59:59.8639800
-
-
Linnea Nyström
Kågedalens SK
23:59:59.8639800
-
-
Alexandra Persson
Gellivare SK
23:59:59.8639800
-
D 21
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
33:34.201300
81.3p
2
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
33:38.201790
+4.390
81.1p
3
Anna Haag
IFK Mora SK
33:39.201860
+5.460
81.0p
4
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
34:39.207830
+1:05.6430
78.7p
5
Sara Lindborg
Östersunds SK
34:58.209700
+1:24.8300
78.0p
6
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
35:15.211400
+1:41.10000
77.4p
7
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
35:15.211410
+1:41.10010
77.4p
8
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
35:17.211650
+1:43.10250
77.3p
9
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
35:22.212100
+1:48.10700
77.1p
10
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
35:22.212150
+1:48.10750
77.1p
11
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
36:24.218330
+2:50.16930
74.9p
12
Eva Svensson
IFK Mora SK
36:28.218790
+2:54.17390
74.8p
13
Hanna Seppas
IFK Mora SK
36:41.220030
+3:07.18630
74.4p
14
Sanna Hallberg
Åsarna IK
36:51.221010
+3:17.19610
74.0p
15
Linn Sömskar
IFK Umeå
37:04.222300
+3:30.20900
73.6p
16
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
37:09.222830
+3:35.21430
73.4p
17
Jennie Jirhed
Östersunds SK
37:10.222900
+3:36.21500
73.4p
18
Therese Svensson
Åsarna IK
37:11.223010
+3:37.21610
73.4p
19
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
37:19.223850
+3:45.22450
73.1p
20
Anna Simberg
Piteå Elit SK
38:27.230680
+4:53.29280
70.9p
21
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
38:29.230850
+4:55.29450
70.9p
22
Ida Indahl
Camp Södergren SC
39:06.234550
+5:32.33150
69.8p
23
Frida Hallquist
Åsarna IK
39:08.234710
+5:34.33310
69.7p
24
Rebecka Sundin
Graninge-Alliansen
39:29.236810
+5:55.35410
69.1p
25
Eva Johansson
Linköpings SK
40:01.240050
+6:27.38650
68.2p
26
Petra Nilsson
Åsarna IK
40:07.240670
+6:33.39270
68.0p
27
Kristina Lycke
Malungs IF
40:22.242110
+6:48.40710
67.6p
28
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
42:50.256940
+9:16.55540
63.7p
-
Ingrid Vikman
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Hanna Falk
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Brodin
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Jenny Hansson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Ulrica Persson
Sunne SLF
23:59:59.8639800
-
-
Amanda Mattsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-