Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Dubblejakt
2011-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
56:12.337170
85.7p
2
Daniel Svensson
IFK Mora SK
56:18.337780
+6.510
85.5p
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
56:59.341820
+46.4550
84.6p
4
Mathias Jonasson
Östersunds SK
57:12.343140
+59.5870
84.2p
5
Viktor Brännmark
Bodens SK
57:19.343820
+1:06.6550
84.1p
6
Niklas Persson
Falu IK
57:22.344180
+1:10.6910
84.0p
7
Simon Hallström
Idre SK
57:31.345060
+1:18.7790
83.8p
8
Henrik Rosén
Östervåla IF
57:45.346430
+1:32.9160
83.5p
9
Simon Persson
Lucksta IF
58:13.349210
+2:00.11940
82.8p
10
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
58:16.349520
+2:03.12250
82.8p
11
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
58:17.349680
+2:05.12410
82.7p
12
Niklas Niska
Pajala IF
58:57.353660
+2:44.16390
81.8p
13
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
59:13.355260
+3:00.17990
81.5p
14
Oscar Persson
SK Bore
59:22.356180
+3:10.18910
81.3p
15
Peppe Femling
Högbo GOIF
59:33.357270
+3:21.20000
81.0p
16
Simon Sveder
Högbo GOIF
59:38.357780
+3:26.20510
80.9p
17
Jesper Nelin
Hestra IF
59:44.358330
+3:31.21060
80.8p
18
Johan Häggström
Kalix SK
59:48.358710
+3:35.21440
80.7p
19
Per Lindgren
Kalix SK
59:50.358990
+3:38.21720
80.7p
20
Carl Quicklund
Östersunds SK
59:52.359190
+3:40.21920
80.6p
21
Arvid Elffors
Lucksta IF
59:53.359250
+3:40.21980
80.6p
22
David Nordström
Täfteå IK
59:55.359430
+3:42.22160
80.6p
23
Johan Montén
Domnarvets GOIF
1:00:21.362050
+4:08.24780
80.0p
24
Jack Impola
Malungs IF
1:00:26.362540
+4:13.25270
79.9p
25
Anthony Sorsa
Gellivare SK
1:00:26.362580
+4:14.25310
79.9p
26
Arvid Forss
Åsarna IK
1:00:43.364250
+4:30.26980
79.5p
27
Adam Karlsson
Garphyttans IF
1:00:51.365000
+4:38.27730
79.4p
28
Emil Linell
Högbo GOIF
1:01:01.366090
+4:49.28820
79.2p
29
Andreas Grann
Sunne SLF
1:01:17.367600
+5:04.30330
78.8p
30
Andre Larsson
Svegs IK
1:01:26.368580
+5:14.31310
78.6p
31
Bob Impola
Malungs IF
1:01:30.368960
+5:17.31690
78.6p
32
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:01:36.369530
+5:23.32260
78.4p
33
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
1:01:42.370190
+5:30.32920
78.3p
34
Emil Persson
SK Bore
1:01:49.370870
+5:37.33600
78.2p
35
Jakob Sundin
Nordingrå SK
1:01:53.371270
+5:41.34000
78.1p
36
Daniel Karlsson
Östersunds SK
1:01:58.371710
+5:45.34440
78.0p
37
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
1:02:10.372970
+5:58.35700
77.7p
38
Per Sandberg
Filipstads SF
1:02:56.377570
+6:44.40300
76.8p
39
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
1:03:10.378940
+6:57.41670
76.6p
40
David Sjögren
Töcksfors IF
1:03:14.379340
+7:01.42070
76.5p
41
Jonas Langman
Leksands SK
1:03:40.381980
+7:28.44710
76.0p
42
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
1:04:25.386480
+8:13.49210
75.1p
43
Anton Öqvist
Häverödals IF
1:04:30.386990
+8:18.49720
75.0p
44
Kristian Tufvesson
IK Rex
1:04:37.387670
+8:25.50400
74.9p
45
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
1:04:39.387880
+8:27.50610
74.9p
46
Per Gunnarsson
Lycksele IF
1:04:49.388840
+8:36.51570
74.7p
47
Nils Ola Labba
IFK Kiruna
1:04:59.389850
+8:46.52580
74.5p
48
John Flodin
Hestra IF
1:05:08.390780
+8:56.53510
74.3p
49
Carl Engström
OK Landehof
1:05:11.391030
+8:58.53760
74.3p
50
John Börjesson
Hestra IF
1:05:24.392300
+9:11.55030
74.0p
51
Erik Frost
IFK Mora SK
1:05:29.392860
+9:16.55590
73.9p
52
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
1:05:35.393400
+9:22.56130
73.8p
53
Oscar Kardin
Offerdals SK
1:05:39.393880
+9:27.56610
73.8p
54
Isak Landström
IFK Umeå
1:05:46.394550
+9:33.57280
73.6p
55
Julius Källgård
OK Nackhe
1:05:46.394560
+9:33.57290
73.6p
56
Johan Sjödin
Lycksele IF
1:06:39.399860
+10:26.62590
72.7p
57
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
1:06:42.400120
+10:29.62850
72.6p
58
Joakim Persson
Antnäs BK
1:06:45.400420
+10:32.63150
72.6p
59
Anton Hammar
IFK Strömsund
1:07:26.404520
+11:13.67250
71.9p
60
Emil Ohlsson Runnman
IK Rex
1:08:01.408030
+11:48.70760
71.3p
61
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
1:08:46.412530
+12:33.75260
70.5p
62
Alexander Pastukhov
Vålådalen SK
1:13:49.442830
+17:36.105560
65.9p
-
Pontus Nordström
Östervåla IF
23:59:58.8639700
-
-
Johan Byström
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
-
Marcus Beldt Karlsson
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
-
-
Jesper Arnesson
Idre SK
23:59:58.8639700
-
-
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
23:59:58.8639700
-
-
Johan Lövgren
Vännäs SK
23:59:58.8639700
-
-
Anton Svensson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Sveder
Hällefors SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Persson
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Olle Lindfors
Norbergs SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Bergström
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Petter Hedman
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Björk
IK Rex
23:59:59.8639800
-
-
Linus Öberg
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Simberg
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Anton Sjökvist
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-