Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons Minne
2011-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:58:10.708900
83.8p
2
Robin Norum
IFK Umeå
1:58:11.709000
+1
83.8p
3
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:58:26.710500
+16.1500
83.5p
4
Markus Leijon
IFK Mora SK
1:58:27.710600
+17.1600
83.5p
5
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
1:58:28.710700
+18.1700
83.5p
6
Tommy Ljung
Östersunds SK
2:00:20.721900
+2:10.12900
81.6p
7
Eric Simonsson
Landöns IF
2:00:28.722700
+2:18.13700
81.4p
8
Erik Johansson
Tranemo IF
2:03:58.743780
+5:48.34780
78.1p
9
Christer Stefansson
Golds Gym Sports Club
2:03:59.743890
+5:49.34890
78.1p
10
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
2:04:38.747730
+6:28.38730
77.5p
11
Jan Willkison
Östersunds SK
2:06:05.756430
+7:55.47430
76.2p
12
Lars Magnusson
Östersunds SK
2:08:59.773810
+10:49.64810
73.7p
13
John Hero
Biathlon Östersund IF
2:09:19.775840
+11:09.66840
73.5p
14
Tobias Näslund
Östersunds SK
2:12:08.792710
+13:58.83710
71.3p
15
David Spångberg
Östersunds SK
2:12:09.792830
+13:59.83830
71.2p
16
Anders Önegård
Offerdals SK
2:12:11.793020
+14:01.84020
71.2p
17
David Berg
Bodsjöböle SK
2:13:29.800810
+15:19.91810
70.2p
18
Tommy Grip
Brunflo IF
2:13:40.801930
+15:30.92930
70.1p
19
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
2:14:20.805940
+16:10.96940
69.6p
20
Marcus Amrén
Östersunds OK
2:14:21.806040
+16:11.97040
69.6p
21
Petter Kindman
Östersunds SK
2:14:22.806150
+16:12.97150
69.6p
22
Per Steen
Brunflo IF
2:14:37.807640
+16:27.98640
69.4p
23
Gustav Norrman
Östersunds SK
2:18:44.832300
+20:34.123300
66.6p
24
Johan Holmlund
Axa SC
2:18:46.832510
+20:36.123510
66.5p
25
Odd-Björnar Ness
Statoil IF
2:18:52.833160
+20:42.124160
66.5p
26
Martin Kristiansson
Trångsvikens IF
2:19:10.834910
+21:00.125910
66.3p
27
Anders Hammarberg
Offerdals SK
2:19:35.837480
+21:25.128480
66.0p
28
Peter Thor
Åsarna IK
2:19:37.837600
+21:27.128600
66.0p
29
Conchúr Mac Cába
Offerdals SK
2:24:47.868610
+26:37.159610
62.8p
30
Roger Salomon
Östersunds SK
2:24:50.868970
+26:40.159970
62.7p
31
Calle Wahlström
Offerdals SK
2:25:00.869920
+26:50.160920
62.6p
32
Gunnar Nylander
IK Brånan Boys & Girls
2:25:37.873650
+27:27.164650
62.3p
33
Anreas Pettersson
Bodsjöböle SK
2:25:39.873840
+27:29.164840
62.2p
34
Gjert Eide
Brunflo IF
2:25:50.874900
+27:40.165900
62.1p
35
Fredrik Genstrand
Offerdals SK
2:27:18.883770
+29:08.174770
61.3p
36
Jonny Lundberg
SK Ringen
2:30:22.902120
+32:12.193120
59.6p
37
Örjan Sandler
Östersunds SK
2:31:14.907330
+33:04.198330
59.2p
38
Olof Svensson
Navåsens FK
2:31:37.909600
+33:27.200600
59.0p
39
Henrik Olausson
Jämtkraft IF
2:32:04.912380
+33:54.203380
58.7p
40
Tord Lundin
Tandsbyns IF
2:32:32.915140
+34:22.206140
58.5p
41
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:33:08.918720
+34:58.209720
58.2p
42
Rudolf Olovsson
Tandsbyns IF
2:33:08.918780
+34:58.209780
58.2p
43
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
2:34:07.924690
+35:57.215690
57.7p
44
Reidar Sundin
Östersunds SK
2:34:10.924940
+36:00.215940
57.6p
45
Måns Erik Frank
Åsarna IK
2:36:13.937260
+38:03.228260
56.6p
46
Thomas Jonsson
No Club
2:36:33.939210
+38:23.230210
56.5p
47
Berndt Fresk
Duveds IF
2:36:57.941610
+38:47.232610
56.3p
48
Thomas Jarnehill
Östersunds SK
2:38:50.952910
+40:40.243910
55.4p
49
Markus Johansson
Jämtkraft IF
2:38:51.953070
+40:41.244070
55.4p
50
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
2:39:52.959120
+41:42.250120
54.9p
51
Oskar Burström Ncc
IF Umeå
2:40:18.961700
+42:08.252700
54.7p
52
Jonas Woxlägd
Alsens IF
2:40:50.964940
+42:40.255940
54.5p
53
Gunnar Kvarnlöf
Anvågens SK
2:40:55.965490
+42:45.256490
54.5p
54
Johan Olausson
Pkgv
2:40:58.965710
+42:48.256710
54.4p
55
Tor Arne Moen
Lierne IL
2:41:26.968530
+43:16.259530
54.2p
56
Lasse Lindberg
Östersunds SK
2:42:09.972860
+43:59.263860
53.9p
57
Mats Eriksson
Jämtlandspolisens Idrottsförening
2:42:14.973340
+44:04.264340
53.9p
58
Jan Lindblad
Frösö IF
2:43:58.983730
+45:48.274730
53.1p
59
Tobias Linestrand
Näldens IF
2:44:10.984970
+46:00.275970
53.0p
60
Sven Bäckebjörk
Offerdals SK
2:44:24.986310
+46:14.277310
53.0p
61
Mikael Stenbäck
No Club
2:45:18.991750
+47:08.282750
52.6p
62
Rickard Persson
Tåsjö IF
2:47:29.1004880
+49:19.295880
51.7p
63
Daniel Schalander
Axa SC
2:48:56.1013560
+50:46.304560
51.1p
64
Tobias Nilsson
Undersåkers IF
2:48:57.1013600
+50:47.304600
51.1p
65
Erik Grinneby
IFK Västerås SK
2:48:57.1013640
+50:47.304640
51.1p
66
Niclas Henriksson
OK Q8 IF
2:52:42.1036170
+54:32.327170
49.7p
67
Magnus Österberg
Tåsjö IF
2:55:05.1050440
+56:55.341440
48.8p
68
Håkan Göransson
Åre SLK
2:55:57.1055620
+57:47.346620
48.5p
69
Olof Andersson
Trevål IF
2:56:43.1060250
+58:33.351250
48.2p
70
Marcus Handler
ÅS IL
2:57:14.1063300
+59:04.354300
48.0p
71
Erik Svensson
Anversjö IF
2:58:28.1070710
+1:00:18.361710
47.6p
72
Henrik Mårtensson
Litsbygdens SK
2:59:16.1075500
+1:01:06.366500
47.4p
73
Arvid Leander
No Club
3:01:06.1086580
+1:02:56.377580
46.7p
74
Svante Fredriksson
Aspås IF
3:01:14.1087390
+1:03:04.378390
46.7p
75
Roger Olausson
Föllinge IK
3:01:59.1091870
+1:03:49.382870
46.4p
76
Johan Andersson
IFK Kiruna
3:02:09.1092830
+1:03:59.383830
46.4p
77
Niklas Wikman
Sweco IF
3:02:44.1096360
+1:04:34.387360
46.2p
78
Jan Molde
No Club
3:04:30.1106910
+1:06:20.397910
45.6p
79
Erik Stjärna
Utrikes SK
3:05:51.1115060
+1:07:41.406060
45.2p
80
Daniel Faxing
Brunflo IF
3:07:32.1125140
+1:09:22.416140
44.7p
81
Bernt Larsson
Östersunds SK
3:07:53.1127220
+1:09:43.418220
44.6p
82
Gunnar Lindh
IFK Strömsund
3:07:54.1127350
+1:09:44.418350
44.6p
83
Per Lind
Aspås IF
3:09:10.1134950
+1:11:00.425950
44.2p
84
Anders Sahlin
Östersunds SK
3:09:10.1134980
+1:11:00.425980
44.2p
85
Stefan Andersson
Frösö IF
3:09:58.1139790
+1:11:48.430790
44.0p
86
Mats Eriksson
OK Q8 IF
3:10:15.1141420
+1:12:05.432420
43.9p
87
Glenn Ylander
Hammerdal IF
3:10:46.1144570
+1:12:36.435570
43.8p
88
Bengt Engdahl
Spikbodarnas IK
3:14:38.1167730
+1:16:28.458730
42.7p
89
Niklas Rosenbaum
Björklinge SOK
3:14:46.1168590
+1:16:36.459590
42.6p
90
Johan Itzigehl
Myssjö-Ovikens IF
3:14:49.1168880
+1:16:39.459880
42.6p
91
Tommie Hjeren
No Club
3:15:09.1170810
+1:16:59.461810
42.5p
92
Jan Andersson
No Club
3:17:22.1184170
+1:19:12.475170
41.9p
93
Anders Jönsson
Nord Lock
3:22:32.1215100
+1:24:22.506100
40.6p
94
Daniel Eriksson
Nord Lock
3:28:25.1250400
+1:30:15.541400
39.2p
95
Stefan Söderberg
Östersunds SK
3:28:31.1251090
+1:30:21.542090
39.2p
96
Fredrik Montgomery
Hammarby
3:30:44.1264390
+1:32:34.555390
38.7p
97
Ulf Moe
Vattudalens Ldk
3:34:48.1288720
+1:36:38.579720
37.8p
98
David Sandlund
Nord Lock
3:35:27.1292670
+1:37:17.583670
37.7p
99
Örjan Strömqvist
Brunflo IF
3:43:48.1342780
+1:45:38.633780
36.0p
100
Johannes Eneberg
Frösö IF
3:47:58.1367750
+1:49:48.658750
35.2p
101
Daniel Grande
Häggenås SK
4:04:11.1465030
+2:06:01.756030
32.4p