Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrbärke Skimaraton
2007-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Nina Lintzén
Högbo AIK
1:05:25.392400
67.5p
2
Sandra Hansson
Uddevalla SK
1:05:29.392800
+4.300
67.4p
3
Unni Ödegård
Molde Og Omegn IF
1:07:49.406800
+2:24.14300
65.1p
4
Elin Helmersson
Wedevågs IF
1:16:14.457300
+10:49.64800
57.9p
5
Hanna Slotte
Envikens IF Sverige
1:35:14.571300
+29:49.178800
46.3p
6
Petra Gustavsson
Eskilstuna IK
1:39:06.594500
+33:41.202000
44.5p
7
Sandra Hallgren
Söderbärke GOIF
1:52:13.673200
+46:48.280700
39.3p
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Maria Malm
Orsa SK
2:32:50.916900
62.7p
2
Linda Holmberg
Helsingborgs SOK
2:59:19.1075800
+26:29.158800
52.6p
3
Sabina Hammare
Orsa SK
3:10:56.1145500
+38:06.228500
49.2p
4
Elin Hjärtson
OK Linné
3:23:26.1220500
+50:36.303500
45.9p
D 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erika Olsson
Bergsjö IF
2:42:43.976200
58.5p
2
Rut Svensson
Norabygdens SK
3:13:33.1161200
+30:50.184900
48.5p
3
Johanna Erikanders
IK Jarl Rättvik
3:38:42.1312100
+55:59.335800
42.5p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Westman
Ragunda IF
1:55:39.693800
85.6p
2
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:55:39.693800
85.6p
3
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
1:55:40.693900
+1
85.5p
4
Gustav Hall
IFK Mora SK
1:55:46.694500
+7.600
85.5p
5
Dan Moberg
Ulricehamns IF
1:56:31.699000
+52.5100
84.8p
6
Thomas Strid
IFK Mora SK
1:56:40.699900
+1:01.6000
84.7p
7
Conny Brink
Reijmyre IF
1:57:01.702000
+1:22.8100
84.4p
8
Andreas Argårds
IFK Mora SK
1:58:41.712000
+3:02.18100
83.1p
9
Anders Johansson
Högsäters GF
1:58:47.712600
+3:08.18700
83.0p
10
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:58:55.713400
+3:16.19500
82.9p
11
Anders Sörensson
Tanums IF
2:00:52.725100
+5:13.31200
81.4p
12
Christoffer Bryntesson
IK Hakarpspojkarna
2:00:53.725200
+5:14.31300
81.4p
13
David Lingfors
IF Hallby SOK
2:01:54.731300
+6:15.37400
80.6p
14
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:02:28.734700
+6:49.40800
80.2p
15
Ulf Jansson
Månkarbo IF
2:02:51.737000
+7:12.43100
79.9p
16
Tobias Johansson
Axa SC
2:03:49.742800
+8:10.48900
79.2p
17
Christian Olsson
Tranemo IF
2:04:25.746400
+8:46.52500
78.8p
18
Erik Andersén
Sunne SLF
2:04:41.748000
+9:02.54100
78.6p
19
Niklas Jonasson
Svegs IK
2:04:42.748100
+9:03.54200
78.6p
20
Tore Mats Ödegård
Molde Og Omegn IF
2:07:53.767200
+12:14.73300
76.4p
21
Robert Stein
Grebo Smk
2:08:06.768500
+12:27.74600
76.2p
22
Nicklas Johansson
City Wolfs SC
2:08:46.772500
+13:07.78600
75.8p
23
Hugo Hultqvist
Sundbybergs IK
2:10:27.782600
+14:48.88700
74.7p
24
Stefan Borneman
Kvarnsvedens GOIF SK
2:10:37.783600
+14:58.89700
74.6p
25
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
2:11:24.788300
+15:45.94400
74.1p
26
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
2:11:30.788900
+15:51.95000
74.0p
27
Tony Axelsson
Strömsbergs IF
2:13:35.801400
+17:56.107500
72.7p
28
Peter Kindblom
Reijmyre IF
2:15:39.813800
+20:00.119900
71.5p
29
Mikael Johansson
Brittatorps Tk
2:15:59.815800
+20:20.121900
71.3p
30
Mattias Gimvall
Storumans IK
2:16:40.819900
+21:01.126000
70.9p
31
Mikael Nilsson
Orsa SK
2:16:48.820700
+21:09.126800
70.8p
32
Andreas Lundblad
OK Nackhe
2:18:44.832300
+23:05.138400
69.7p
33
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
2:19:07.834600
+23:28.140700
69.5p
34
Joel Fries
K4 IF
2:21:08.846700
+25:29.152800
68.4p
35
Erik Nilsson
Boxholm-Ekeby SK
2:21:11.847000
+25:32.153100
68.4p
36
Francois Tornier
Norrbärke SK
2:21:12.847100
+25:33.153200
68.4p
37
Stig Jäder
IFK Mora SK
2:21:54.851300
+26:15.157400
68.0p
38
Claes Sandström
Falu IK
2:24:54.869300
+29:15.175400
66.5p
39
Karl Tiselius
OK Kåre
2:25:50.874900
+30:11.181000
66.0p
40
Kent Lundvall
Brottby SK
2:27:32.885100
+31:53.191200
65.1p
41
Björn Olovsson
OK Linné
2:31:16.907500
+35:37.213600
63.4p
42
Daniel Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:32:25.914400
+36:46.220500
62.9p
43
Andreas Nilsson
IFK Helsingborg
2:35:04.930300
+39:25.236400
61.7p
44
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
2:36:02.936100
+40:23.242200
61.3p
45
Jonas Pettersson
Halmstad OK
2:37:10.942900
+41:31.249000
60.8p
46
Erik Malm
Karlslunds IF SF
2:41:50.970900
+46:11.277000
58.9p
47
Lars Gustafsen
Kfum Ludvika
2:42:43.976200
+47:04.282300
58.5p
48
Ari Hyvönen
Karlslunds IF SF
2:45:02.990100
+49:23.296200
57.6p
49
Markus Barkestedt
OK Kullingshof
2:49:22.1016100
+53:43.322200
56.0p
50
Kalle Björkman
Arboga SK
2:55:37.1053600
+59:58.359700
53.8p
51
Joel Andersson
Boxholm-Ekeby SK
3:04:37.1107600
+1:08:58.413700
51.0p
52
Daniel Lindberg
Ibm-Klubben
3:09:15.1135400
+1:13:36.441500
49.7p
53
Niklas Nilsson
Strömtorps IK
3:32:38.1275700
+1:36:59.581800
43.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:04:43.748200
78.6p
2
Niclas Bärj
Vallsta SK
2:07:05.762400
+2:22.14100
76.9p
3
Markus Karlsson
IF Åland
2:13:42.802100
+8:59.53800
72.7p
4
Göran Sahlin
Falköpings AIK SK
2:13:45.802400
+9:02.54100
72.6p
5
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:22:51.857000
+18:08.108700
67.5p
6
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:24:42.868100
+19:59.119800
66.6p
7
Tomas Brunzell
Kils SF
2:30:00.899900
+25:17.151600
64.0p
8
Niklas Björklund
Norrbärke SK
2:38:40.951900
+33:57.203600
60.1p
9
Henrik Jalkenäs
Falu IK
2:39:07.954600
+34:24.206300
60.0p
10
Håkan Huselius
Björnstorps IF
2:40:57.965600
+36:14.217300
59.2p
11
Petter Tiger
Boo IF
3:13:07.1158600
+1:08:24.410300
48.6p
12
Patrik Söderberg
Ibm-Klubben
3:37:06.1302500
+1:32:23.554200
42.9p
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hans Carlsson
Väsby SK
2:07:54.767300
76.4p
2
Lennart Holmström
IF Åland
2:11:57.791600
+4:03.24200
73.7p
3
Mikael Wikström
Högbo GOIF
2:18:41.832000
+10:47.64600
69.8p
4
Stig Erlandsson
Norra Dals SK
2:18:46.832500
+10:52.65100
69.7p
5
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:24:14.865300
+16:20.97900
66.8p
6
Sune Brändholm
Sälens IF
2:24:49.868800
+16:55.101400
66.5p
7
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
2:25:10.870900
+17:16.103500
66.3p
8
Conny Karlsson
Tanums IF
2:27:23.884200
+19:29.116800
65.2p
9
Johan Linden
Gävle SK
2:30:41.904000
+22:47.136600
63.7p
10
Krister Musslinder
Falköpings AIK SK
2:37:17.943600
+29:23.176200
60.7p
11
Jonny Lundberg
SK Ringen
2:37:34.945300
+29:40.177900
60.6p
12
Åke Lissmats
IK Jarl Rättvik
2:37:40.945900
+29:46.178500
60.6p
13
Kjell Svensson
SLK Oxelösund
2:37:58.947700
+30:04.180300
60.4p
14
Staffan Greisz
Falu IK
2:45:01.990000
+37:07.222600
57.6p
15
Per Bielke
Condesign IK
2:48:51.1013000
+40:57.245600
56.2p
16
Stefan Ramström
Brottby SK
2:51:43.1030200
+43:49.262800
55.2p
17
Mats Carlsson
Sundbybergs IK
2:53:27.1040600
+45:33.273200
54.6p
18
Tom Petersen
Björnstorps IF
2:54:01.1044000
+46:07.276600
54.4p
19
Patrik Hallén
Boxholm-Ekeby SK
2:54:55.1049400
+47:01.282000
54.1p
20
Lars-Erik Persson
Karlslunds IF SF
2:59:02.1074100
+51:08.306700
52.7p
21
Lars Erik Bogg
IFK Mora SK
2:59:12.1075100
+51:18.307700
52.7p
22
Mårten Wesslén
Brottby SK
2:59:18.1075700
+51:24.308300
52.6p
23
Christer Norström
Torshälla-Nyby IS
2:59:23.1076200
+51:29.308800
52.6p
24
Jim Sohlman
Karlslunds IF SF
3:00:57.1085600
+53:03.318200
52.1p
25
Per-Arne Bogg
IFK Mora SK
3:02:19.1093800
+54:25.326400
51.7p
26
Mats Erikanders
IK Jarl Rättvik
3:36:39.1299800
+1:28:45.532400
42.9p
H 45
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:08:51.773000
75.7p
2
Björn Albinsson
Tanums IF
2:10:37.783600
+1:46.10500
74.6p
3
Magnus Holmer
Korsnäs IF SK
2:10:41.784000
+1:50.10900
74.5p
4
Erik Wadman
IFK Mora SK
2:17:07.822600
+8:16.49500
70.7p
5
Per Backlund
Söders SOL Tyresö
2:20:38.843700
+11:47.70600
68.7p
6
Jan Hasselgren
Sundbybergs IK
2:28:13.889200
+19:22.116100
64.8p
7
Göran Eriksson
Norrbärke SK
2:30:12.901100
+21:21.128000
63.9p
8
Jan Sandberg
Runns Kanotsällskap
2:36:37.939600
+27:46.166500
61.0p
9
Håkan Jarskog
Ötzis Vänner SK
2:44:27.986600
+35:36.213500
57.8p
10
Björn Evbjer
IK Jarl Rättvik
2:50:08.1020700
+41:17.247600
55.7p
11
Anders Hellsten
Linköpings SK
3:08:38.1131700
+59:47.358600
49.8p
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Slotte
Envikens IF Sverige
2:21:25.848400
68.3p
2
Lars Gillberg
Sundbybergs IK
2:23:58.863700
+2:33.15200
66.9p
3
Stig Orre
IF Åland
2:24:00.863900
+2:35.15400
66.9p
4
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
2:24:05.864400
+2:40.15900
66.9p
5
Stefan Järudd
IFK Mora SK
2:26:43.880200
+5:18.31700
65.6p
6
Lars Ericson
Malungs IF
2:29:47.898600
+8:22.50100
64.1p
7
Ulf Björklund
Falu IK
2:30:47.904600
+9:22.56100
63.6p
8
Lars Janlöv
IF Åland
2:31:22.908100
+9:57.59600
63.3p
9
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
2:31:37.909600
+10:12.61100
63.2p
10
Hans Karlsson
Almunge IK
2:36:51.941000
+15:26.92500
60.9p
11
Anders Björkman
IK Jarl Rättvik
2:41:38.969700
+20:13.121200
58.9p
12
Nils Holmström
Sundbybergs IK
3:01:01.1086000
+39:36.237500
52.1p
13
Lennart Hellsten
Linköpings SK
3:31:42.1270100
+1:10:17.421600
44.0p
H 55
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gunnar Klingberg
Karbennings GOIF
2:37:26.944500
60.7p
2
Lennart Svensson
Björnstorps IF
2:37:49.946800
+23.2200
60.5p
3
Leif Myhr
Vasaloppsklubben Hedemora
2:45:03.990200
+7:37.45600
57.6p
4
Bo Wallin
Orsa SK
2:49:00.1013900
+11:34.69300
56.1p
5
Nils Käck
IFK Skövde SK
2:54:03.1044200
+16:37.99600
54.4p
H 60
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stig Johansson
Axa SC
2:22:25.854400
67.7p
2
Leif Hasselqvist
Edsbyns SK
2:36:30.938900
+14:05.84400
61.1p
3
Anders Claesson
Orsa SK
2:37:59.947800
+15:34.93300
60.4p
4
William Nillson
Tärnsjö IF
2:39:40.957900
+17:15.103400
59.7p
5
Mats Fredriksson
Malungs IF
2:42:11.973000
+19:46.118500
58.7p
6
Kalle Olsson
IFK Mora SK
2:45:38.993700
+23:13.139200
57.4p
7
Gösta Lönnelid
IFK Mora SK
2:48:15.1009400
+25:50.154900
56.4p
8
Hjalmar Nordquist
Kopparbergs IF
2:57:49.1066800
+35:24.212300
53.1p
9
Bo Håkan Mossberg
Kopparbergs IF
3:01:44.1090300
+39:19.235800
51.9p
10
Rune Karlsson
IF Åland
3:11:36.1149500
+49:11.295000
49.0p
11
Gunnar Tiselius
OK Kåre
3:19:55.1199400
+57:30.344900
46.8p
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lenita Göransson
Åsarna IK
1:34:14.565300
46.8p
2
Susanne Berner
Sundbybergs IK
1:46:00.635900
+11:46.70500
41.6p
3
Annika Hibell
Avesta OK
1:51:08.666700
+16:54.101300
39.7p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mattias Argårds
IFK Mora SK
1:03:21.380000
69.7p
2
Nils Fredriksson
Malungs IF
1:22:26.494500
+19:05.114400
53.5p
3
Erland Lindberg
Domnarvets GOIF
1:24:31.507000
+21:10.126900
52.2p
4
Torbjörn Sivertsen
Sälens IF
1:30:46.544500
+27:25.164400
48.6p
5
Mikael Hallgren
Söderbärke GOIF
1:31:24.548300
+28:03.168200
48.3p
6
P O Hvitfeldt
IFK Mora SK
1:59:38.717700
+56:17.337600
36.9p
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Silke Eriksson
Kexholms SK
3:23:48.1222700
45.9p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Thomas E Eriksson
Kexholms SK
2:51:41.1030000
55.2p