Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2011-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:18:13.829200
78.7p
2
Ronny Halvarsson
IFK Mora SK
2:22:31.855000
+4:18.25700
75.9p
3
Thomas Skogh
Roslagsbro IF
2:25:40.873900
+7:27.44600
74.0p
4
Ulf Jansson
Österviks IF
2:27:34.885300
+9:21.56000
72.9p
5
Johan Gustafsson
IFK Mora SK
2:28:44.892300
+10:31.63000
72.2p
6
Anders Persson
Sundbybergs IK
2:33:30.920900
+15:17.91600
69.6p
7
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:34:57.929600
+16:44.100300
68.8p
8
Jonny Engel
OK Ravinen
2:36:06.936500
+17:53.107200
68.3p
9
Göran Johansson
OK Landehof
2:39:05.954400
+20:52.125100
66.8p
10
Jonas Lundborg
Sundbybergs IK
2:39:38.957700
+21:25.128400
66.5p
11
Martin Eriksson
Lima IF
2:39:56.959500
+21:43.130200
66.4p
12
Mats Kring
Njutångers IF
2:40:36.963500
+22:23.134200
66.1p
13
Marcus Söderström
IF Åland
2:44:40.987900
+26:27.158600
64.2p
14
Henrik Elmefur
Sundbybergs IK
2:44:58.989700
+26:45.160400
64.0p
15
Jan Lindkvist
IFK Mora SK
2:45:23.992200
+27:10.162900
63.9p
16
Lars-Åke Dickfors
Avesta OK
2:46:44.1000300
+28:31.171000
63.3p
17
Björn Näslund
Svegs IK
2:49:21.1016000
+31:08.186700
62.1p
18
Niklas Kåvius
Tullinge SK
2:51:58.1031700
+33:45.202400
61.1p
19
Bengt Nääs
Axa SC
2:52:25.1034400
+34:12.205100
60.9p
20
Steffen Dettmann
Orsa SK
2:53:06.1038500
+34:53.209200
60.6p
21
Ulf Edsfors
Falu IK
2:54:02.1044100
+35:49.214800
60.2p
22
Sven Sundberg
IFK Mora SK
2:54:53.1049200
+36:40.219900
59.9p
23
Tomas Persson
Edsbyns SK
2:54:54.1049300
+36:41.220000
59.9p
24
Fred Skantze
Sundbybergs IK
2:55:14.1051300
+37:01.222000
59.8p
25
Krister Musslinder
Falköpings AIK SK
2:55:39.1053800
+37:26.224500
59.6p
26
Magnus Holmgren
Svärdsjö IF
2:57:15.1063400
+39:02.234100
59.0p
27
Mats Ekman
Elu IF
2:58:51.1073000
+40:38.243700
58.4p
28
Olov Normell
Q-Med FF
3:00:00.1079900
+41:47.250600
58.0p
29
Otto Davidsson
Lima IF
3:01:46.1090500
+43:33.261200
57.3p
30
Jesper Bergsjö
Axa SC
3:01:56.1091500
+43:43.262200
57.3p
31
Per Gidlund
Årsunda IF
3:01:59.1091800
+43:46.262500
57.3p
32
Kjell Almgren
OK Ravinen
3:04:16.1105500
+46:03.276200
56.5p
33
Philip Schröderheim
Nacka Värmdö SK
3:04:53.1109200
+46:40.279900
56.2p
34
Kenneth Petersson
Rasbo IK
3:08:10.1128900
+49:57.299600
55.1p
35
Thomas Andersson
Hällefors SK
3:09:17.1135600
+51:04.306300
54.8p
36
Fredrik Hedqvist
Haninge SOK
3:10:29.1142800
+52:16.313500
54.4p
37
Peter Frodin
Björnstorps IF
3:10:56.1145500
+52:43.316200
54.2p
38
Jonas Petersson
Borlänge
3:11:59.1151800
+53:46.322500
53.9p
39
Mikael Holmberg
Orsa SK
3:17:07.1182600
+58:54.353300
52.3p
40
Carl Johan Thorell
OK Ravinen
3:17:53.1187200
+59:40.357900
52.1p
41
Stefan Swärd
Nynäshamn
3:20:15.1201400
+1:02:02.372100
51.4p
42
Christian Buchli
Huddinge Ais
3:21:52.1211100
+1:03:39.381800
51.0p
43
Urban Ståhl
Sundbybergs IK
3:24:46.1228500
+1:06:33.399200
50.2p
44
Anders Nordzell
Spånga
3:26:28.1238700
+1:08:15.409400
49.7p
45
Roger Ohlsson
Svegs IK
3:27:55.1247400
+1:09:42.418100
49.3p
46
Josef Wideström
OK Landehof
3:28:32.1251100
+1:10:19.421800
49.1p
47
Henrik Ingvarsson
Svegs IK
3:29:31.1257000
+1:11:18.427700
48.9p
48
Håkan Palmqvist
Hällefors SK
3:29:32.1257100
+1:11:19.427800
48.9p
49
Mikael Bergstedt
IK Stern
3:29:49.1258800
+1:11:36.429500
48.8p
50
Martin Zetterström
Österskär
3:30:42.1264100
+1:12:29.434800
48.6p
51
Matti Karonen
Hedemora
3:31:41.1270000
+1:13:28.440700
48.3p
52
Fredrik Drake
Wc
3:33:36.1281500
+1:15:23.452200
47.8p
53
Fredrik Bergström
Joa IF
3:33:56.1283500
+1:15:43.454200
47.8p
54
Jan Axelsson
Högbo GOIF
3:34:03.1284200
+1:15:50.454900
47.7p
55
Magnus Åhl
Domnarvets GOIF
3:40:15.1321400
+1:22:02.492100
46.2p
56
Joakim Fredriksson
Roslags-Länna IF
3:44:44.1348300
+1:26:31.519000
45.2p
57
Niklas Hermansson
Leksand
3:45:45.1354400
+1:27:32.525100
45.0p
58
Martin Stern
Nacka Värmdö SK
3:47:16.1363500
+1:29:03.534200
44.7p
59
Niklas Åberg
IFK Västerås SK
3:53:13.1399200
+1:35:00.569900
43.4p
60
Niclas Hjerdt
Smhi IF
3:53:50.1402900
+1:35:37.573600
43.3p
61
Niklas Lundqvist
Axa SC
3:55:59.1415800
+1:37:46.586500
42.9p
62
Robert Stierngranat
Enebyberg
4:01:16.1447500
+1:43:03.618200
41.8p
63
Mats Axelsson
Stockholm
4:32:41.1636000
+2:14:28.806700
36.6p
-
Stefan Larsson
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
-
Mats Arnlun
IFK Västerås SK
23:59:58.8639700
-
-
Ulf Axelsson
Orsa SK
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Berg
OK Ravinen
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Broms
Saab FF Järfälla
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Carlen
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
-
Per Hansson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Isacsson
Älvdalens IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Torgny Karlsson
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Lind
Holmens IF
23:59:58.8639700
-
-
Olle Paulsson
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Persson
Åmots SK
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Högblad
Järbo IF
23:59:58.8639700
-
-
John Harrysson
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Vestlund
Heds IF
23:59:58.8639700
-
-
David Nolåkers
Creator SK
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Persson
Leksand
23:59:58.8639700
-
-
Anders Nordlund
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Nilsson
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Lindberg
Källbottens IK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Olsson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Jonell
Falu IK
23:59:59.8639800
-
-
Sven Sundberg
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Torbjörn Bergman
Lillhärdals IF
23:59:59.8639800
-